Discover

Artist

Juha Vainio

Juha Vainio
Aliases
Jorma Koski
Juha "Watt" Vainio
Juha "Watt" Vainio ja hänen Sähkötarkastuslaitoksen hyväksymä, sarjaan kytketty orkesterinsa
Real name
Juha Harri Vainio
Born
May 10, 1938
Died
October 29, 1990
Country
Finland
IPI
00031393210
Family
Ilkka Vainio Son

Meta

Added by Isa

Popular Originals

Popular Covers by Juha Vainio