Search

Artist

Turkka Mali

Turkka Mali
Aliases
Henri Uotila
Jarna Leinonen
Lassi Helminen
Real name
Turkka Antero Mali
Born
January 18, 1956
Country
Finland
IPI
00070954664 4 works
Affiliation
TEOSTO
Comments
Musician and songwriter.
Family
Mika Mali Brother
Related labels
Mika ja Turkka Mali Oy   owner of

Meta

Added by Dave Nebraski
Managed by Bastien

Originals

Title Performer Release date Covered by
1979 Mike Rossi [FI]

Covers by Turkka Mali

Title Performer Release date Originally by
1992 Harry Chapin
1992 Harry Chapin
1992 Harry Chapin
1991 Waylon Jennings
1992 Harry Chapin
1991 Bellamy Brothers
1992 Harry Chapin
1992 Harry Chapin
1992 Harry Chapin
1992 Harry Chapin
1992 Harry Chapin
1991 Eagles [US1]
1992 The New Seekers
1986 Vladimir Visotski

Songs written by Turkka Mali

Original songs

Adapted songs

Title Written by Originals Originally by Covered by
Amado mio Turkka Mali Amado mio Covered by Arja Saijonmaa
Amore Turkka Mali Amore Arja Koriseva
Blue Cafe Turkka Mali The Blue Cafe Covered by Tapani Perttu
Bluesmies Turkka Mali Bluesman Mika ja Turkka Mali
Ei mitään yksin ole ihminen Turkka Mali Yaşanası Dünya Anneli Sari
Ei mulla parempaakaan tekemistä oo Turkka Mali A Better Place to Be Mika ja Turkka Mali
Ei toinen sua saa Turkka Mali Pour en arriver là Arja Koriseva
Et mennä saa Turkka Mali Can't Let You Go CatCat Unverified
Hääpäivä Turkka Mali Bon anniversaire Covered by Tapani Perttu
Hän Turkka Mali Puissance et gloire Kari Tapio
Ilmaan noussut oon Turkka Mali All Time High Eija Kantola
Ilman rakkautesi tulta Turkka Mali Ya te olvidé Meiju
Jää miehes luo Turkka Mali Stand by Your Man Covered by (2 artists)
Jää vielä aamuun Turkka Mali Rise in the Morning Helinä Ilkka
Joen huokaus Turkka Mali The River Cried Mervi
Karkuun Turkka Mali Sparkle Helinä Ilkka
Katse riitti rakkauteen Turkka Mali Skänk en blomma från din hage Keijo Minerva
Kaulakoru Turkka Mali Kaelakee hääl Annika Eklund ja Rami Välimäki
Kaunis uni Turkka Mali Amores, pasiones Annika Eklund
Kissat kehdossa Turkka Mali Cat's in the Cradle Mika ja Turkka Mali
Kotiin Turkka Mali Luckenbach, Texas (Back to the Basics of Love) Mika ja Turkka Mali
Kun Rakastunut On Turkka Mali Give a Little Love Tauski Peltonen Unverified
Kuuntele kun soittaa meille yö Turkka Mali The Music of the Night Harri Kaitila
Kuusikielinen bändi Turkka Mali Six String Orchestra Mika ja Turkka Mali
Lanteiden tanssi Turkka Mali Llorando se fue Tanja Manner
Laps laajan synnyinmaan Turkka Mali Kids of the Baby Boom Mika ja Turkka Mali
Lauantai aamu Turkka Mali Saturday Morning Mika ja Turkka Mali
Liian köyhä kosimaan Turkka Mali Lady Came from Baltimore Jukka Raitanen
Luoksesi Tukholmaan Turkka Mali Meet Me in Stockholm Kari Tapio
Me kaksi vain Turkka Mali We're All Alone Arja Koriseva
Moliendo café Turkka Mali Moliendo café Meiju Suvas
Näin käy haaveiden Turkka Mali Dreams Go By Mika ja Turkka Mali
Niin yksin oon Turkka Mali Oh Lonesome Me Lea Laven
Odotan sua Turkka Mali Right Here Waiting Rexi Covered by Finlanders
Oma maailma Turkka Mali Summerfly Meiju Suvas
On hän Turkka Mali Les uns contre les autres Anneli Sari
Onnenpäivä Turkka Mali Shining Star Arja Koriseva
Oon sun mies Turkka Mali I'm Your Man Tapani Perttu Covered by Matti Esko
Oot maailmain Turkka Mali This Heart Will Beat Helinä Ilkka
Oot mielessäin Turkka Mali Jag väcker dig Ari Klem
Padam padam Turkka Mali Padam padam... Kike Elomaa Covered by (3 artists)
Paikallisradion DJ Turkka Mali WOLD Mika ja Turkka Mali
Pikku lurjus Turkka Mali Little Devil Keijo Minerva
Raadan sun vuokses Turkka Mali I Do It For You, Jane Mika ja Turkka Mali
Rakkauden muistomerkki Turkka Mali Twist in My Sobriety Meiju Covered by Anneli Mattila
Rakkaus yksin vain Turkka Mali Isn't It Always Love Mervi
Rooman taivas Turkka Mali Place de Trocadero Annika Eklund
Sadunkertoja Turkka Mali Göttingen Anneli Sari
Sain tiikerin Turkka Mali Tiger Feet Kepa Salmirinne
Sellainen yö Turkka Mali Shot in the Dark Helinä Ilkka
Sun tahtoisin tietävän sen Turkka Mali Everybody's Somebody's Fool Arja Koriseva
Taakse taivaanrannan Pave Maijanen, Turkka Mali Le ragazze al mare Arja Koriseva
Tähdenlento Turkka Mali Shooting Star Mika ja Turkka Mali
Taivas on sininen Turkka Mali Canzone blu Timo Tervo
Tanssi loppuun rakkauden Turkka Mali Dance Me to the End of Love Pasi Kaunisto Covered by Marion [FI]
Toimii Turkka Mali Be My Baby CatCat Unverified
Tuhkimotarina Turkka Mali Nya vingar Annika Eklund
Tuttu juttu Turkka Mali Stupid Cupid Arja Koriseva
Tuu Turkka Mali Noches de Acapulco Arja Koriseva
Tyttös olla tahtoisin Turkka Mali I Only Want to Be with You CatCat Unverified
Usko, toivo ja rakkaus Turkka Mali Три сестры {Tri sestry} Covered by Tapani Perttu
Uuteen seikkailuun Turkka Mali Un'estate italiana Jaana Lammi
Vaaraton mies Turkka Mali Je me suis fait tout petit Tapani Perttu
Valehtelevat silmät Turkka Mali Lyin' Eyes Mika ja Turkka Mali
Varo ettei luotas hän karkaa Turkka Mali Para que te quedes conmigo Annika Eklund
Viime yö Turkka Mali Oui, je l'adore Meiju Suvas
Villi ilta Turkka Mali Disco Bouzouki Covered by Arja Koriseva
Villi sydän Turkka Mali Corazón salvaje Sanna Pietiäinen
Volare Turkka Mali Nel blu, dipinto di blu Meiju
Ympyrä Turkka Mali Circles Mika ja Turkka Mali
Ystävän laulu Turkka Mali Песня о друге {Pesnja o druge} Mika ja Turkka Mali
Ystäväsi aina Turkka Mali Amigos para siempre Covered by Meiju Suvas
Ziggy Turkka Mali La chanson de Ziggy Anneli Sari

Releases

Albums

Performances also appear on

Reported errors

# Reported by Reported on Status Last update
#199286 Scousedave 2022-03-04 08:13:36 UTC processed 2022-04-15 19:35:07 UTC by Bastien